Soczewki: właściwy dobór dla każdego rodzaju oczu

Niezależnie od tego, jakie wybierzesz oprawki, prawdziwy komfort i jakość życia zależy od właściwego doboru typu soczewek. Pokażemy Ci, które elementy są kluczowe i na co trzeba zwrócić uwagę w trakcie wybierania właściwych soczewek.

Soczewki plastikowe

Nowoczesne soczewki zrobione z plastyku są aktualnie najczęściej wybieranymi soczewkami ze względu na ich lekkość i większą wytrzymałość w porównaniu do tradycyjnych szklanych soczewek. Przez to też, wygodniej się je nosi. Można sprawić by były odporniejsze na zarysowania poprzez zastosowanie specjalnych metod wykończenia i szlifowania oraz pokrywania powłoką poliwęglanową.

 

Zalety plastikowych soczewek:

 • Aż do 50% lżejsze niż szklane soczewki
 • Duża wytrzymałość na zniszczenia oraz zarysowania
 • 100% ochrona przeciw promieniowaniu UV
 • Dostępne w wielu kolorach

Ceny soczewek plastikowych utwardzowych lakierem zaczynaja się już od 80zł za parę.

Soczewki progresywne

Soczewki progresywne oferują płynne przejścia ogniskowych od dalekich obiektów po te bardzo blisko. Są one znacznie bardziej estetyczne niż tradycyjne soczewki wieloogniskowe, ponieważ wyglądają jak jedna, spójna soczewka. Można dzięki nim podziwiać widoki podczas wycieczki oraz czytać mapę, bez zmieniania okularów. Soczewki progresywne stanowią jedno z najwygodniejszych rozwiązań zwłaszcza wśród osób w średnim wieku. Możliwe jest indywidualne dopasowanie soczewek do Twojego wzroku, co pozwoli na uzyskanie ostrego obrazu na wszystkich odległościach widzenia.

 

Zalety soczewek progresywnych:

 • Plastikowe soczewki najnowszej generacji - odporne na zadrapania i bardzo lekkie
 • Wysoki komfort wizualny dzięki ostremu widzeniu przy każdej odległości
 • Bardzo wygodne do noszenia
 • Brak nieestetycznych linii granicznych jak w przypadku soczewek dwu i trzyogniskowych

 

 

Ostre widzenie na każdą odległość.

 

Konieczność ciągłego zmieniania okularów z tych "do czytania" na te do dali i odwrotnie, nie jest komfortowym rozwiązaniem.

Soczewki wieloogniskowe (progresywne), są bardziej zaawansowanym rozwiązaniem optycznym. Zawierają kilka obszarów korekcji, pozwalających użytkownikowi widzieć wyraźnie na każdą odległość.

 

Obszar do dali- znajduje się w górnej części soczewek- zapewnia komfortowe pole widzenia z daleka, na przykład podczas prowadzenia somochodu, oglądania telewizji, filmu w kinie lub podziwiania krajobrazu.

 

Obszar pośredni-obszar pośredni lub stefa progresji to środkowa czesć soczewek, w której moc stopniowo i delikatnie zaczyna przechodzić z korekcji dali na korekcję dostosowaną do bliży. Szerokość tego obszaru zależy od wybranej indywidualnie dla każdego użytkownika konstrukcji soczewek. Mimo iż jest to najwęższa część, umożliwia użytkownikowi wyraźne widzenie na dystansach pośrednich, takich jak ekran komputera lub desta rozdzielcza samochodu.

 

Obszar do bliży-obszar ten jest umiejscowiony w dolnej części soczewek i przeznaczony jest do czytania lub oglądania obiektów z bliska. W obszarze tym moc soczewki jest największa, co gwarantuje komfortowe, szerokie pole widzenia.

 

Ceny szkieł progresywnych zaczynaja sie juz od 360zł za parę.

Powłoka antyrefleksyjna (antyodblaskowa) - i wszystko jasne

Jak wszystkie szklane powierzchnie, okulary odbijają część światła trafiającego na ich powierzchnię. Rezultatem tego jest strata jasności i obniżony komfort wzrokowy z powodu rozpraszających refleksów i rozmytych obszarów. Soczewki antyrefleksyjne pokryte są ekstremalnie cienką warstwą powłoki, która, w zależności od stopnia padania światła, przepuszcza do 99 procent światła przez soczewkę. Jest to rozwiązanie zalecane dla ostrego i optymalnego widzenia.

 

Zalety powłoki antyodblaskowej:

 • Naturalna wizja o prawdziwych kolorach
 • Dyskretne soczewki

Para soczewek plastikowych z antyrefleksem kosztuje już od 120zł.

Soczewki fotochromowe

Soczewki okularowe, które automatycznie się przyciemniaja i rozjaśniają.

Fotochromy Reagują na światło ulrtafioletowe. Gdy przebywamy na zewnątrz, soczewki przyciemniaja się stosownie do natęrzenia promieniowania UV. Jednocześnie gdy promieniowanie to spada, soczewki rozjaśniają się, stając się niemalże całkowicie bezbarwne wewnątrz pomieszczeń. Soczewki fotochromowe nie są soczewkami przeciwsłonecznymi, przeznaczone do użytku codziennego i zalecane szczególnie osobom wrażliwym na światło.

 

Zalety soczewek fotochromowych:

 • Szybka reakcja na światło
 • Możliwość wykonania soczewek brązowych lub szarych

Ceny soczewek fotochromowych zaczynają się już od 80 zł za szklane, plastikowe od 200 zł za parę.

XTRActive 

Soczewki Transitions® XTRActive™ są nowymi, adaptującymi się soczewkami, mocno zaciemniającymi się na zewnątrz. Ponadto ciemnieją w samochodzie i maja komfortowe zabarwienie w pomieszczeniu.

 

Soczewki Crizal® Transitions® XTRActive™ oferują:

 

Ekstra ciemne:

Na dworze, w słoneczny dzień, porównywalne po zaciemnieniu do okularów przeciwsłonecznych.

Ekstra wygodne:
Podczas prowadzenia, ciemnieją za szybą samochodu.

Ekstra komfort:
Z delikatnym zabarwieniem w pomieszczeniu.

Ekstra ochrona:
Blokują 100% szkodliwego promieniowania UVA i UVB, zarówno w stanie rozjaśnienia i zaciemnienia.

Ekstra przejrzystość z Crizal:
Eliminują 5 przeszkód dobrego widzenia

Soczewki Crizal® Transitions® XTRActive™ są szare.Soczewki optifog

_-Para Pojawia się wszędzie-_

Przy wchodzeniu z zimnego do ciepłego pomieszczenia.

W czasie uprawiania sportów, takich jak: bieganie, kolarstwo, tenis.

Podczas picia gorących napoi, jedzenia gorących posiłków, gotowania wody lub otwierania zmywarki.

_-ale nie na soczewkach optifog-_

Optifog- nowa technologia zapobiegająca zaparowywaniu

NIE POZWÓL PARZE PRZYSŁONIĆ CI ŚWIATA.

Testy konsumenckie wykazały:

79% użytkowników jest zadowolonych ze skuteczności zapobiegania zaparowywania

77% użytkowników jest zadowolonych z łatwości czyszczenia soczewek Optifog.

87% użytkowników jest zadowolonych z przejżystości soczewek po czyszczeniu.

Dla dzieci

Bardzo ważne znaczenie ma wykonanie pełnego badania wzroku dziecka przed ukończeniem 3-go roku życia, zanim pójdzie ono do przedszkola
i następnie, regularne badanie wzroku dziecka. 


 Wśród dzieci rozpoczynających naukę, jedno z pięciorga ma jakąś wadę wzroku. Niektóre dzieci, nie mając porównania z poprawnym widzeniem, traktują swój sposób widzenia jako normalny. Rozpoznanie i korekta wad wzroku mają duży wpływ na naukę i rozwój dzieci.
Ponad 80% uczenia się dzieci oparte jest na wzroku.W przypadku, gdy wady wzroku nie będą leczone, dzieci zdolne pozostaną w tyle w nauce. Mogą nawet stać się zamknięte w sobie lub okazywać złość. Rodzice mogą być pierwszymi osobami, które mogą wykryć wczesne objawy wad wzroku u dziecka. Znakami ostrzegawczymi mogą tu być: siedzenie zbyt blisko telewizora, zbyt bliskie trzymanie przedmiotów, unikanie puzzli, książek, kolorowania lub prac wykonywanych z bliska, zakrywanie jednego oka przy patrzeniu na coś z bliska, brak koncentracji, oznaki zniecierpliwienia lub grymasy na twarzy, nadmierne mruganie lub przecieranie oczu, przechylanie głowy lub nieprawidłowa postawa, osiągnięcia poniżej zdolności, narzekanie na ból głowy, zamazane lub podwójne widzenie albo piekące oczy, niezdolność chwytania, układania, zachowania równowagi lub innych czynności, wymagających koordynacji oczu i rąk, nadmierna ruchliwość. Jednak wiele poważnych wad wzroku nie posiada wyraźnych objawów – jedynym sposobem sprawdzenia prawidłowego wzroku u dziecka jest dokładne zbadanie jego oczu przez specjalistę. Po wizycie u specjalisty, jeli Twoje dziecko dziecko potrzebuje korekcji wzroku, pozostaje już tylko wybór najlepszych okularów! Pierwszym ważnym krokiem jest wybór oprawki, która podoba się Twojemu dziecku – to przekona je do noszenia okularów. Następny krok to wybór odpowiednich soczewek do okularów.

Dzieci spędzają dużo czasu na dworze, a ich pomysłowość nie zna granic. Grają w piłkę, jeżdżą na rowerze, deskorolce, bawią się z rówieśnikami. Często długo przebywają przed ekranem komputera czy telewizora.

 

 Potrzebują więc okularów wyposażonych w wytrzymałe i bezpieczne soczewki, chroniące ich wrażliwe oczy, dlatego dla Twojego dziecka mamy soczewki Airwear Junior, które są: 

 

 • bezpieczne – to bardzo wytrzymałe soczewki, których nie można rozbić; są 12 razy bardziej odporne na uderzenia niż zwykłe soczewki plastikowe
 • odporne na zarysowania – widzenie Twojego dziecka nie może być zakłócone przez zarysowania, dlatego soczewki Airwear Junior są utwardzone,
 • bardzo lekkie – 30% lżejsze od standardowych soczewek plastikowych - Twoje dziecko zapomni, że ma je na nosie,
 • cienkie – 20% cieńsze od standardowych soczewek plastikowych,
  zapewniają więc estetyczny wygląd Twojego dziecka, nawet przy większej wadzie wzroku,
 • eliminują przeszkadzające odbicia światła (Airwear Junior z powłoką antyrefleksyjną Trio) – Twoje dziecko musi wyraźnie widzieć bez żadnych zakłóceń, gdy czyta, ogląda telewizję lub spędza czas przed ekranem komputera. Także dzięki powłoce antyrefleksyjnej widać oczy Twojego dziecka, a nie jego soczewki okularowe,
 • chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV – oczy dziecka są bardziej narażone na promieniowanie UV niż oczy dorosłych, dlatego tak ważna jest ochrona wrażliwych oczu dziecka przed promieniami UV.

Gdy uprawiasz sport, jesteś aktywny

   
 

Uprawiasz sport, nie możesz usiedzieć w miejscu, lubisz się bawić,
masz w sobie mnóstwo energii i wszędzie Cię pełno?
Potrzebujesz wytrzymałych i bezpiecznych soczewek, które sprawdzą
się w każdej sytuacji, dlatego mamy dla Ciebie soczewki Airwear.

 

Abyś czuł(a) się dobrze w swoich okularach, musisz móc na nich polegać i mieć pewność, że są one odporne na wstrząsy i uderzenia nawet w razie ich upadku. Chcesz także dobrze w nich wyglądać, a nawet zapomnieć, że je nosisz!
Dlatego Essilor oferuje soczewki z poliwęglanu Airwear, które korygują wszystkie rodzaje problemów z widzeniem i są odpowiednie do każdego rodzaju aktywności, w której bierzesz udział. Są komfortowe w noszeniu gdziekolwiek jesteś i cokolwiek robisz!

 

 

   

Soczewki Airwear to najlżejsze i najbardziej wytrzymałe soczewki na rynku.

 

 

Oferują niezrównaną lekkość.
 Są 30% lżejsze niż tradycyjne soczewki plastikowe.

niezwykle cienkie, dlatego doskonale pasują do lekkich, dyskretnych opraw okularowych.
20% cieńsze niż tradycyjne soczewki plastikowe.

 

Soczewki, na których możesz polegać...

 

 

 

12 razy odporniejsze na uderzenia i uszkodzenia
niż standardowe soczewki plastikowe.

Optymalna odporność na zarysowania jest zagwarantowana dzięki zastosowaniu powłoki antyrefleksyjnej
Crizal.

Dzięki powłoce Crizal soczewki Airwear są także perfekcyjnie przejrzyste, mniej wrażliwe na powstawanie zabrudzeń i łatwiejsze w czyszczeniu!

 

... nawet w świetle słonecznym!

 

Promieniowanie ultrafioletowe jest niebezpieczne dla Twoich oczu.
Soczewki Airwear, zarówno barwione jak i przejrzyste, zapewniają 100% ochronę przeciwko szkodliwym promieniom UVA i UVB. Natomiast, gdy są zabarwione, dostarczają efektywną ochronę przeciwko blaskowi słońca.

 

 

     
     

Soczewki Airwear są dostępne także w wersji Transitions – zmieniają swoje zabarwienie (przejrzyste w pomieszczeniach, ciemne na zewnątrz) i chronią Twój wzrok w każdych warunkach oświetlenia.

 

Polaryzacyjne soczewki Airwear zapewniąją lepszy kontrast widzenia, lepszą percepcję barw, blokują oślepiające światło i odbicia. Są doskonałe:

 • do prowadzenia samochodu w słoneczny dzień i przy mokrej nawierzchni, 
 • dla sportowców – szczególnie w przypadku sportów wodnych (żeglarstwo, wędkarstwo) i zimowych, 
 • przy nadwrażliwości na światło,
 • dla najlepszego komfortu – idealne soczewki przeciwsłoneczne dla każdego.Jeśli spędzasz dużo czasu przed komputerem

Kolejna godzina spędzona przed ekranem komputera?
Nie możesz oderwać od niego wzroku, mimo, że pieką Cię oczy,
a litery stają się mniej wyraźne?


Nie męcz dłużej oczu i zapewnij sobie komfort widzenia
– mamy dla ciebie soczewki z powłoką Crizal.

 

Przyszłość widzenia jest przejrzysta jak Crizal

Nowa powłoka Crizal  stworzona została z wykorzystaniem tej samej technologii
i-technologyTM, którą wykorzystuje się w astronautyce
i światłowodach.

 

Miej jasność tego co wpływa na pogorszenie widzenia

 

ODBICIA ŚWIATŁA                KURZ I ODCISKI PALCÓW                     ZARYSOWANIA

 

Dużo łatwiejsze czyszczenie:

 • Crizal  uznana za najlepszą powłokę na rynku pod względem łatwości czyszcenia*
 • 2,5 raza odporniejsza na przywieranie kurzu niż poprzednie powłoki*
 • mniej wrażliwa na powstawanie smug brudu

 

 Dużo mniej zarysowań:

 • powłoka Crizal to gwarancja dużej odporności na zarysowania
 • mniej czyszczenia to mniejsze ryzyko zarysowania

  

*Wyniki badania sensorycznego przeprowadzonego na reprezentatywnejpróbie 80 osób noszących okulary.Crizal - wyjątkowe korzyści


Korzyść 1:

 

Doskonały komfort widzenia

 

W Twoim otoczeniu, w którym występują różne źródła światła (gdy pracujesz przed monitorem komputera), soczewki z Crizal eliminują odbicia światła, które pogarszają widzenie i nadwerężają Twoje oczy; zapewniają więc nadzwyczajny komfort widzenia.

 

Korzyść 2:

 

Mniejsza wrażliwość na powstawanie smug, łatwiejsze czyszczenie

 

Crizal  to odpowiedź dla użytkowników soczewek z antyrefleksem, skarżących się na smugi brudu.

Jak to działa? 

 

 

 

Powierzchnia standardowej soczewki
z antyrefleksem jest podobna do gąbki pochłaniającej zanieczyszczenia.
Brud przywiera do powierzchni soczewki.

Powłoka Crizal wypełnia mikroskopijne pory i wygładza
powierzchnię soczewki. 
Ani woda ani tłuszcz
nie przyczepiają się do niej.

 

Rezultat: Soczewki z powłoką Crizal Alize są 10 razy łatwiejsze w czyszczeniu.

Korzyść 3:

 

Idealna estetyka


Crizal Alize redukuje odbicia światła na Twoich okularach.
Ludzie dostrzegą Twoje oczy a nie soczewki.Korzyść 4:

 

 

Odporność na zarysowania

 

Soczewki z Crizalem są trwalsze dzięki obustronnej powłoce utwardzającej, zwiększającej odporność na zarysowania.

 

 

Czy potrzebujesz powłoki Crizal ?

 • Tak, jeśli spędzasz dużo czasu przed ekranem komputera lub telewizora 
 • Tak, jeśli pracujesz przy sztucznym świetle 
 • Tak, jeśli chcesz mieć soczewki, które łatwiej czyścić i które dłużej pozostają czyste 
 • Tak, jeśli prowadzisz samochód nocą 
 • Tak, jeśli chcesz mieć najbardziej atrakcyjne i dyskretne okulary ze wszystkich możliwychSoczewki szklane

Szklane soczewki oferują podwójną korzyść w postaci bardzo wysokiej jakości optycznej oraz powierzchni wytrzymałej na zarysowania. Dzięki temu rzadziej zdarza się zniszczyć powierzchnię szklanej soczewki. Jednocześnie, łatwiej je stłuc niż plastykowe soczewki. To ryzyko powinno być wzięte pod uwagę jeśli pracuje się w dynamicznym otoczeniu lub w tłoku.

 

Zalety szklanych soczewek:

 • Wytrzymała powierzchnia
 • Cieńsze i optycznie atrakcyjniejsze

Para szkieł mineralnych kosztuje od 60zł.

Chcesz otrzymać indywidualną poradę?

Chętnie Ci pomożemy. Przyjdź do naszego salonu, zadzwoń pod numer +48 22 772 83 18,  lub  698 221 715 lub skorzystaj z formularza kontaktowego.